ECW-F4914JL
Panasonic
Cap Film 0.91uF 400V PP 5% (23 X 12.4 X 19.2mm) Radial 20mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4914JL
  • Part No:
    ECW-F4914JL
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.91 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    23 x 12.4 x 19.2 mm