ECW-F4914JB
Panasonic
Cap Film 0.91uF 400V PP 5% (28 X 14.5 X 21.5mm) Radial 25mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4914JB
  • Part No:
    ECW-F4914JB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.91 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    25 mm