ECW-F4754JL
Panasonic
Cap Film 0.75uF 400V PP 5% (20.5 X 12.3 X 19.1mm) Radial 17.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4754JL
  • Part No:
    ECW-F4754JL
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.75 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    20.5 x 12.3 x 19.1 mm