ECW-F4753JL
Panasonic
Cap Film 0.075uF 400V PP 5% (13 X 7.3 X 10.1mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4753JL
  • Part No:
    ECW-F4753JL
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.075 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    13 x 7.3 x 10.1 mm