ECW-F4683RJB
Panasonic
Cap Film 0.068uF 400V PP 5% (18 X 6.5 X 18mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo Pack
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4683RJB
  • Part No:
    ECW-F4683RJB
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.068 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    7.5 mm