ECW-F4623RHB
Panasonic
Cap Film 0.062uF 400V PP 3% (15.5 X 7 X 19mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo Pack
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4623RHB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-F4623RHB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.062 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    7.5 mm