ECW-F4623JLB
Panasonic
Cap Film 0.062uF 400V PP 5% (13 X 6.8 X 14.6mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECWF4623JLB
  • Part No:
    ECW-F4623JLB
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.062 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    13 x 6.8 x 14.6 mm