ECW-F4394RJL
Panasonic
Cap Film 0.39uF 400V PP 5% (18 X 10.3 X 20.1mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4394RJL
  • Part No:
    ECW-F4394RJL
    EAR99
    300
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.39 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18 x 10.3 x 20.1 mm