ECW-F4394HBP
Panasonic
Cap Film 0.39uF 400V PP 3% (23 X 13.5 X 25.5mm) Radial 12.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4394HBP
  • Part No:
    ECW-F4394HBP
    EAR99
    100
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.39 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    12.5 mm