ECW-F4363HL
Panasonic
Cap Film 0.036uF 400V PP 3% (12.5 X 5.7 X 8.4mm) Radial 10mm 105°C Bulk
Description +
Search Keywords: ECWF4363HL
  • Part No:
    ECW-F4363HL
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.036 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    12.5 x 5.7 x 8.4 mm