ECW-F4274JLB
Panasonic
Cap Film 0.27uF 400V PP 5% (18 X 8.8 X 18.4mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4274JLB
  • Part No:
    ECW-F4274JLB
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.27 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    18 x 8.8 x 18.4 mm