ECW-F4273JL
Panasonic
Cap Film 0.027uF 400V PP 5% (12.5 X 6.2 X 9mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4273JL
  • Part No:
    ECW-F4273JL
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.027 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    12.5 x 6.2 x 9 mm