ECW-F4243RJL
Panasonic
Cap Film 0.024uF 400V PP 5% (12.5 X 6 X 13.8mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4243RJL
  • Part No:
    ECW-F4243RJL
    EAR99
    1100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.024 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    12.5 x 6 x 13.8 mm