ECW-F4225HLB
Panasonic
Cap Film 2.2uF 400V PP 3% (28 X 16.8 X 29mm) Radial 17.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4225HLB
  • Part No:
    ECW-F4225HLB
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    28 x 16.8 x 29 mm