ECW-F4224JL
Panasonic
Cap Film 0.22uF 400V PP 5% (15.5 X 9 X 13.6mm) Radial 12.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4224JL
  • Part No:
    ECW-F4224JL
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.22 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    15.5 x 9 x 13.6 mm