ECW-F4204HB
Panasonic
Cap Film 0.2uF 400V PP 3% (20 X 9 X 16mm) Radial 17mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4204HB
  • Part No:
    ECW-F4204HB
    EAR99
    100
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.2 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    17 mm