ECW-F4165HL
Panasonic
Cap Film 1.6uF 400V PP 3% (28 X 14.2 X 21.2mm) Radial 25mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4165HL
  • Part No:
    ECW-F4165HL
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    1.6 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    28 x 14.2 x 21.2 mm