ECW-F4164JLB
Panasonic
Cap Film 0.16uF 400V PP 5% (15.5 X 7.8 X 17.4mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4164JLB
  • Part No:
    ECW-F4164JLB
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.16 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    15.5 x 7.8 x 17.4 mm