ECW-F4164JBB
Panasonic
Cap Film 0.16uF 400V PP 5% (18 X 9 X 21mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4164JBB
  • Part No:
    ECW-F4164JBB
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.16 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Lead Pitch For Radial:
    10 mm