ECW-F4154RHL
Panasonic
Cap Film 0.15uF 400V PP 3% (15.5 X 7.6 X 17.2mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4154RHL
  • Part No:
    ECW-F4154RHL
    EAR99
    400
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.15 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    15.5 x 7.6 x 17.2 mm