ECW-F4125HL
Panasonic
Cap Film 1.2uF 400V PP 3% (28 X 12.3 X 19.1mm) Radial 25mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4125HL
  • Part No:
    ECW-F4125HL
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    1.2 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    28 x 12.3 x 19.1 mm