ECW-F4124RJB
Panasonic
Cap Film 0.12uF 400V PP 5% (18 X 8 X 20mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo Pack
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4124RJB
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECW-F4124RJB
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.12 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Lead Pitch For Radial:
    7.5 mm