ECW-F4114HLB
Panasonic
Cap Film 0.11uF 400V PP 3% (15.5 X 6.8 X 16.3mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECWF4114HLB
  • Part No:
    ECW-F4114HLB
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.11 uF
  • Tolerance:
    3 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    15.5 x 6.8 x 16.3 mm