- ECW-F2W564KAB
Description
Cap Film 0.56uF 450V PP 10% (18.1 X 7 X 16.5mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
Search Keywords: ECWF2W564KAB
SPECS
Product AttributeAttribute Value Select Attribute
Supplier:Panasonic
Part No:ECW-F2W564KAB
Unit of Measure:Per Each
RoHS:Yes
HTS:8532250070
COO:CN
ECCN:EAR99
Supplier Standard Pack:
100 -
Dielectric:PP
Voltage:450 VDC
Capacitance Value:0.56 uF
Tolerance:10 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:18.1 x 7 x 16.5 mm