ECQ-UAAF154K
Panasonic
Cap Film Suppression X2 0.15uF 275VAC PP 10% (17.5 X 6 X 13mm) Radial Plastic Rectangular Can 15mm 110°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Discontinued
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQUAAF154K
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECQ-UAAF154K
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    100
  • Dielectric:
    PP
  • Voltage:
    275 VAC
  • Capacitance Value:
    0.15 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    17.5 x 6 x 13 mm