ECQ-E6273JF
Panasonic
Cap Film 0.027uF 630V PET 5% (12 X 5.5 X 10.9mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE6273JF
  • Part No:
    ECQ-E6273JF
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.027 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    12 x 5.5 x 10.9 mm