ECQ-E6103RKF
Panasonic
Cap Film 0.01uF 630V PET 10% (12 X 4.5 X 12.5mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE6103RKF
  • Part No:
    ECQ-E6103RKF
  • Voltage:
    630 VDC
  • Capacitance Value:
    0.01 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    12 x 4.5 x 12.5 mm