ECQ-E4564KF
Panasonic
Cap Film 0.56uF 400V PET 10% (26 X 6.5 X 16mm) Radial 22.5mm 105°C Bulk
+ see all
Datasheet Accessories Notify Me
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE4564KF
SPECS +
  • Product Attribute
    Attribute Value Select Attribute
  • Supplier:
    Panasonic
  • Part No:
    ECQ-E4564KF
  • Unit of Measure:
    Per Each
  • RoHS:
    Yes
  • HTS:
  • COO:
    CN
  • ECCN:
    EAR99
    1000
  • Dielectric:
    PET
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.56 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Mounting:
    Through Hole
  • Termination Style:
    Radial
  • Size:
    26 x 6.5 x 16 mm