ECQ-E4394RKF
Panasonic
Cap Film 0.39uF 400V PET 10% (18.5 X 7.5 X 20.4mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE4394RKF
  • Part No:
    ECQ-E4394RKF
    EAR99
    400
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.39 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    18.5 x 7.5 x 20.4 mm