ECQ-E4273JFB
Panasonic
Cap Film 0.027uF 400V PET 5% (10.3 X 5.5 X 13mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE4273JFB
  • Part No:
    ECQ-E4273JFB
  • Voltage:
    400 VDC
  • Capacitance Value:
    0.027 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    10.3 x 5.5 x 13 mm