ECQ-E2W684KH
Panasonic
The ECQ-E2W684KH is a metallized polyester film capacitor with a 0.68 µF capacitance, a ±10% tolerance, and a 450 VDC rated vo ...
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
The ECQ-E2W684KH is a metallized polyester film capacitor with a 0.68 µF capacitance, a ±10% tolerance, and a 450 VDC rated voltage.
Search Keywords: ECQE2W684KH
  • Part No:
    ECQ-E2W684KH
  • Voltage:
    450 VDC
  • Capacitance Value:
    0.68 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    18.2 x 6.9 x 15.3 mm