ECQ-E2824RJB
Panasonic
Cap Film 0.82uF 250V PET 5% (15.3 X 6.3 X 18.3mm) Radial 7.5mm 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2824RJB
  • Part No:
    ECQ-E2824RJB
    EAR99
    500
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.82 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    15.3 x 6.3 x 18.3 mm