ECQ-E2824KBB
Panasonic
Cap Film 0.82uF 250V PET 10% (15.3 X 6.3 X 18.3mm) Radial 5mm 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2824KBB
  • Part No:
    ECQ-E2824KBB
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.82 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    15.3 x 6.3 x 18.3 mm