ECQ-E2685KFW
Panasonic
Cap Film 6.8uF 250V PET 10% (31 X 13 X 27.4mm) Radial 22.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2685KFW
  • Part No:
    ECQ-E2685KFW
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    6.8 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    31 x 13 x 27.4 mm