- ECQ-E2685JF
Description
Cap Film 6.8uF 250V PET 5% (31 X 13 X 22.4mm) Radial 27.5mm 105°C Bag
Search Keywords: ECQE2685JF
Supplier:Panasonic
Part No:ECQ-E2685JF
Dielectric:PET
Voltage:250 VDC
Capacitance Value:6.8 uF
Tolerance:5 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:31 x 13 x 22.4 mm