ECQ-E2683KB3
Panasonic
Cap Film 0.068uF 250V PET 10% (7.9 X 5.1 X 13mm) Radial 5mm 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2683KB3
  • Part No:
    ECQ-E2683KB3
    EAR99
    1500
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.068 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    7.9 x 5.1 x 13 mm