ECQ-E2565JFB
Panasonic
Cap Film 5.6uF 250V PET 5% (31 X 11.8 X 26mm) Radial 22.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2565JFB
  • Part No:
    ECQ-E2565JFB
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    5.6 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    31 x 11.8 x 26 mm