ECQ-E2564JBB
Panasonic
Cap Film 0.56uF 250V PET 5% (12.3 X 6.7 X 16.9mm) Radial 5mm 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2564JBB
  • Part No:
    ECQ-E2564JBB
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.56 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    12.3 x 6.7 x 16.9 mm