ECQ-E2563RJF
Panasonic
Cap Film 0.056uF 250V PET 5% (10.3 X 4.8 X 12.9mm) Radial 7.5mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2563RJF
  • Part No:
    ECQ-E2563RJF
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.056 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    10.3 x 4.8 x 12.9 mm