ECQ-E2475JBB
Panasonic
Cap Film 4.7uF 250V PET 5% (20.8 X 11.9 X 26mm) Radial 10mm 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2475JBB
  • Part No:
    ECQ-E2475JBB
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    4.7 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    20.8 x 11.9 x 26 mm