ECQ-E2474KBB
Panasonic
Cap Film 0.47uF 250V PET 10% (12.3 X 6.2 X 16.4mm) Radial 5mm 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2474KBB
  • Part No:
    ECQ-E2474KBB
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.47 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    12.3 x 6.2 x 16.4 mm