ECQ-E2335JBB
Panasonic
Cap Film 3.3uF 250V PET 5% (20.8 X 10.5 X 22.9mm) Radial 10mm 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2335JBB
  • Part No:
    ECQ-E2335JBB
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    3.3 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    20.8 x 10.5 x 22.9 mm