ECQ-E2333KBB
Panasonic
Cap Film 0.033uF 250V PET 10% (7.9 X 4.3 X 12.2mm) Radial 5mm 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2333KBB
  • Part No:
    ECQ-E2333KBB
  • COO:
    JP
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.033 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    7.9 x 4.3 x 12.2 mm