ECQ-E2274KF
Panasonic
Cap Film 0.27uF 250V PET 10% (12 X 6 X 11.5mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2274KF
  • Part No:
    ECQ-E2274KF
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.27 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    12 x 6 x 11.5 mm
Tools/3D Models +
Product Guides +
Price Match Guarantee
We’ll meet or beat any authorized competitor’s published price for this part.
In Stock: 65
Ships today, if you order in Buy all 65 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000