ECQ-E2274JB
Panasonic
Cap Film 0.27uF 250V PET 5% (10.3 X 5.9 X 10.8mm) Radial 7.5mm 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2274JB
  • Part No:
    ECQ-E2274JB
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.27 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    10.3 x 5.9 x 10.8 mm