ECQ-E2273KB3
Panasonic
Cap Film 0.027uF 250V PET 10% (7.9 X 4.3 X 12.2mm) Radial 5mm 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2273KB3
  • Part No:
    ECQ-E2273KB3
  • COO:
    JP
  • ECCN:
    EAR99
    2000
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    0.027 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    7.9 x 4.3 x 12.2 mm