ECQ-E2225KFB
Panasonic
Cap Film 2.2uF 250V PET 10% (26 X 8.5 X 21.3mm) Radial 15mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2225KFB
  • Part No:
    ECQ-E2225KFB
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    26 x 8.5 x 21.3 mm