ECQ-E2225JB
Panasonic
Cap Film 2.2uF 250V PET 5% (20.8 X 8.4 X 15.6mm) Radial 17.5mm 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2225JB
  • Part No:
    ECQ-E2225JB
    EAR99
    1000
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    2.2 uF
  • Tolerance:
    5 %
  • Size:
    20.8 x 8.4 x 15.6 mm