- ECQ-E2183JFB
Description
Cap Film 0.018uF 250V PET 5% (10.3 X 4.4 X 12.5mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
Search Keywords: ECQE2183JFB
Supplier:Panasonic
Part No:ECQ-E2183JFB
Supplier Standard Pack:
1000 -
Dielectric:PET
Voltage:250 VDC
Capacitance Value:0.018 uF
Tolerance:5 %
Mounting:Through Hole
Termination Style:Radial
Size:10.3 x 4.4 x 12.5 mm