ECQ-E2155RKB
Panasonic
Cap Film 1.5uF 250V PET 10% (15.3 X 8.6 X 20.7mm) Radial 7.5mm 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Ammo Packaging
Certificate of Compliance Guarantee
Description +
Search Keywords: ECQE2155RKB
  • Part No:
    ECQ-E2155RKB
    EAR99
    300
  • Voltage:
    250 VDC
  • Capacitance Value:
    1.5 uF
  • Tolerance:
    10 %
  • Size:
    15.3 x 8.6 x 20.7 mm